EASY DRINKERS

 
 
 
 
 
 
 

Easy Drinkers jest pierwszym na świecie klubem jedynym w swoim rodzaju. Członkami klubu są wyłącznie rockandrollowcy w szerokim znaczeniu tego pojęcia. Klub nie promuje alkoholu i nie zachęca do jego spożywania...

 

 

 

 

 

 

 

 

HISTORIA

  • Nie ma nic piękniejszego niż cała zgrzewka Kenigera   

  • Łysy          

Wszystko zaczęło się  tak…

Za górami i lasami leżało miasto Chełm. W tym oto mieście dorastało dwóch dorodnych młodzieńców, a mianowicie Łysy i Batogniew. Gdy przekroczyli wiek męski, to znaczy wiek, w którym można spożywać piwo, zaczęły się dziać dziwne i nieprawdopodobne rzeczy, o których nie śniło się biskupowi lubelskiemu oraz wyższym warstwom chełmskiego kleru. Niespodziewanie w chełmskich knajpach zaczęły pękać kufle oraz gdzieniegdzie można było spotkać pozostałości po licznych imprezach. Trwało to dosyć długo, aż sytuacja finansowa wspomnianych młodzieńców uległa gwałtownej zmianie. Nie wiedząc, gdzie się mają zwrócić, wtargnęli w podwoje Biedronki. W tym przestrzennym, utrzymanym w kolorystyce żółtej miejscu znaleźli ukojenie i lęk na ból istnienia. Poznali smak granatowego Kenigera, który wpłynął na dalsze ich losy...

Wspomnieć należałoby o ich sytuacji, obaj zostali wygnani do innych miast. Jeden do Poznania, drugi do Lublina. Spotykali się rzadko, ale za to intensywnie. Pewnego razu, gdzieś pod koniec 2003 roku, wybrali się na drugi z kolei wyjazd nad Jezioro Białe, gdzie Łysy posiadał małą rezydencję. Zaopatrzywszy się obficie w Kenigery, spirytus oraz w dwie zgrzewki piwa, o którym nie warto wspominać, wsiedli do PKSu i pojechali w siną dal. Od razu po przyjeździe otwarty został pierwszy Keniger jako inauguracja wakacji. Nad ranem poczuli pierwszego wakacyjnego kaca (po Kenigerze, jak niektórzy wiedzą, występuje dziwny rodzaj kaca). 

Oczywistym jest, że pili nie tylko przywiezione przez siebie Kenigery, ale również przesiadywali w legendarnej już knajpie „Piast”. Knajpa ta cechuje się tym, że posiada swoich stałych bywalców, nie przebywa tam hołota z wakacyjnych turnusów. Ta spokojna atmosfera spodobała się bohaterom naszej opowieści. Przede wszystkim gustowali w lubelskiej Perle oraz Zwierzyńcu. W tym pokojowym miejscu poznali elitę tamtejszego życia towarzyskiego, a mianowicie Mariana oraz Mariana II „który nie mógł mówić”. Tych dwóch panów świętowało swoje imieniny. Posiadali wysoką kulturę osobistą i chętnie poczęstowali naszych bohaterów kubeczkiem wyśmienitej prytki. W knajpie przebywali również inni żule, którzy nie będąc skąpymi częstowali papierosami najwyższej marki. W tym miejscu należałoby wspomnieć również o weteranie knajpy „Piast”, wiekowym dziadku, który przyjeżdżał tam rowerem i strzelał sobie piwko, opowiadając przy tym sprośne dowcipy (dziadek był w wieku naszego Papieża). Batogniew i Łysy zachwyceni tą wspaniałą atmosferą wpadli na pomysł założenia klubu EASY DRINKERS. Bardzo szybko powstał regulamin oparty na zasadach kultury oraz dobrej zabawy. Dzięki nim możemy cieszyć się tą oto stroną. Klub EASY DRINKERS jest pierwszym i jedynym takim klubem na całej kuli ziemskiej, skupia rockandrollowców w szerokim rozumieniu tego słowa. EASY DRINKER to brzmi dumnie !!!

 

Pamięci Mariana I, Mariana II „który nie mógł mówić”, oraz dziadka z rowerem, złóżmy im wszyscy hołd.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

na zdrowie!

easydrinkers.com

* Nazwy piwa przedstawione na zdjęciach są zastrzeżonymi znakami producenta piwa. Zostały one użyte jedynie w celach informacyjnych.